פריטי אספנות – תופעת האגרנים

תוכן עניינים
מאי ניר

מאי ניר, עורכת תוכן ראשית.

כשאנחנו שומעים את המושג "אגרנות" הוא יכול להתקשר עם משהו לא בריא – בכל זאת, אגרנות כפייתית מתייחסת להפרעה נפשית, במסגרתה האדם מתקשה להיפטר מחפצים לא הכרחיים ועצם הוויתור עליהם יכול לגרום אצלו לתחושת מצוקה נפשית ממשית.
יחד עם זאת, אנשים אשר עוסקים באגרנות או אספנות אובססיבית יכולים לצבור ברבות הזמן, גם לא מעט חפצים שהינם יקרי ערך.
אז כמובן, שהפעולה הראשונה בה חשוב לנקוט זה להעניק את הטיפול לאותם אגרנים – עיקר הם כבר הגיעו למצבים שהאספנות שלהם, פוגעת במידה משמעותית באיכות החיים שלהם ושל הסובבים אותם.
יחד עם זאת, לאחר שמסייעים להם ומתקבלת החלטה משותפת לפנות מהדירה חלק מהפריטים, מומלץ לא למהר ולזרוק את אותם הפריטים – מכיוון שכאמור, רבים מהם יכולים להימצא כבעלי ערך (ואפילו ערך רב).

חשיבות להסתייע בבעלי מקצוע


ברגע שהתקבלה ההחלטה לפנות דירה של אגרנים (מכל סיבה), ההמלצה היא להיעזר לצורך המטרה באיש מקצוע אשר יודע לזהות פרטי אספנות וחפצים יקרי ערך – על מנת שייקח חלק בתהליך ובשלב הראשון, לפחות יוכל לאפשר לכם להבדיל בין חפצים שיש להם ערך לבין כאלו שאין להם ערך.
מאוד יכול להיות שתגלו במהלך הפינוי, אוספים מיוחדים, פריטים עתיקים, מטבעות ואפילו מטילי זהב – וזה נכון בעיקר לאנשי מבוגרים, אשר החלו לאסוף ולצבור פריטים עוד מגילאים צעירים.
כמובן, שיש לוודא שאיש המקצוע הינו אדם מנוסה ואמין, אשר גם ידע להעירך את השווי של ואתם הפריטים – במידת הצורך, כדאי לבדוק מול איש מקצוע או מול חברה נוספת את ערכם של הפריטים העתיקים . 

לפעול נכון


כאמור, זה מלאכה לא פשוטה לפנות דירה של אגרנים או אספנים כפייתיים. יחד עם זאת, במידה ואתם נדרשים לעשות זאת, חשוב כאמור, שתעשו את זה בחוכמה – כי מאוד יכול להיות שההליך המורכב הזה יישא בתוכו פירות – אשר ערכם יכול להיות גבוה ואפילו מפתיע.
לכן, כשאתם מפנים את הדירה, שימו לב לפרטים, גם לקטנים ביותר וכאמור, אם אין לכם כלים וידע לזיהוי של פריטים בעלי ערך, אל תוותרו על היוועצות עם מי שכן יכול לעזור לכם.   

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל הכתבות החדשות עד אליכם!

דילוג לתוכן