מזון לכלבים יבש לעומת מזון לכלבים רטוב – מה ההבדל?

תוכן עניינים
מאי ניר

מאי ניר, עורכת תוכן ראשית.

בעלי כלבים תמיד עומדים בפני שפע של אפשרויות בכל הנוגע לתזונה של חיית המחמד שלהם. בין הדילמות הנפוצות ביותר היא הבחירה בין מזון יבש לרטוב לכלבים. לשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות. כדי לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת, מאמר זה מתעמק בהבדל בין מזון יבש לכלבים למזון רטוב לכלבים.

תוכן תזונתי 

בראש ובראשונה, בעלי כלבים רוצים להבטיח שחיות המחמד שלהם יקבלו תזונה נכונה. גם מזון יבש ורטוב לכלבים יכול לספק את החלבונים, הפחמימות, השומנים, הויטמינים והמינרלים הדרושים לכלבכם. עם זאת, השיעור של חומרים מזינים אלה יכול להיות שונה.

מזון יבש לכלבים מכיל לרוב ריכוז גבוה יותר של פחמימות, וכמה מותגים מכילים גם רמות גבוהות יותר של חלבון. הסיבה לכך היא שתהליך הכנת מזון יבש כוללת לרוב בישול מרכיבים בטמפרטורות גבוהות כדי להפחית את תכולת הלחות, ולרכז את החומרים המזינים.

מצד שני, מזון רטוב לכלבים מכיל לרוב יותר חלבון ופחות פחמימות. הוא ידוע גם כבעל תכולת לחות גבוהה יותר, מה שיכול לעזור לשמור על לחות הכלב שלך ולתמוך בבריאות הכליות.

אחסון מזון לכלבים 

כשזה מגיע לאחסון, אוכל יבש לכלבים הוא מנצח ברור. הודות לתכולת הלחות הנמוכה שלו, מזון יבש לכלבים ניתן לאחסן במשך חודשים ללא קירור, מה שהופך אותו לנוח יותר עבור בעלי חיות מחמד רבים. תכונה זו הופכת אותו גם לבחירה מצוינת לנסיעות או לאחסון לטווח ארוך.

לעומת זאת, מזון רטוב לכלבים חייב להיות בקירור לאחר הפתיחה ולצרוך אותו תוך מספר ימים כדי למנוע קלקול. זה עשוי להפוך אותה לבחירה פחות אידיאלית עבור בעלי חיות מחמד שאין להם מספיק מקום למקרר או לאלה שמעדיפים לקנות מזון לכלבים בכמויות גדולות.

בריאות דנטלית

למזון יבש לכלבים יש יתרון קל בקידום בריאות השיניים. המרקם הפריך של אוכל יבש יכול לעזור לגרד רובד ואבנית משיני הכלב שלך, מה שיכול לתרום להיגיינת הפה טובה יותר.

עם זאת, חשוב לציין כי מזון יבש אינו תחליף לטיפול שיניים רגיל, כגון צחצוח שיניים של הכלב או אספקת צעצועי לעיסה דנטליים.

מזון רטוב, בשל המרקם הרך יותר שלו, אינו מספק את אותה פעולת ניקוי מכנית, ולעיתים יכול לתרום להצטברות פלאק מהירה יותר.

טעימות

מזון רטוב לכלבים בדרך כלל מנצח מבחינת הטעימות. המרקם והארומה שלו יכולים להיות מושכים יותר לכלבים בררנים, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת עבור אלו המתקשים לאכול או שאיבדו את התיאבון שלהם בגלל מחלה או גיל.

יתר על כן, תכולת הלחות הגבוהה של מזון כלבים רטוב מועילה לכלבים שאינם שותים מספיק מים או נוטים לבעיות שתן וכליות.

שיקולי מחיר

מזון יבש לכלבים הוא בדרך כלל חסכוני יותר ממזון רטוב, במיוחד כאשר מאכילים כלבים גדולים. בשל תכולת הלחות הגבוהה של מזון רטוב, יש דרישה לכמות גדולה יותר של מזון בכל פעם כדי לענות על הצרכים התזונתיים של הכלב שלך.

מצד שני, מזון רטוב עשוי להיות בחירה חסכונית יותר עבור כלבים קטנים או כאלה עם צרכים תזונתיים ספציפיים, שכן הוא מכיל לרוב מרכיבים איכותיים יותר ויותר חלבון.

כאשר בוחרים בין מזון יבש לרטוב לכלבים, חשוב לקחת בחשבון את הצרכים התזונתיים הספציפיים של חיית המחמד, העדפותיה וכל מצב בריאותי שיש לה. לכל סוג מזון יש את היתרונות והחסרונות שלו.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל הכתבות החדשות עד אליכם!

דילוג לתוכן