מה חשוב לבדוק לפני שקונים קורקינט חשמלי?

תוכן עניינים
מאי ניר

מאי ניר, עורכת תוכן ראשית.

אם יש לכם אלף חמש מאות שקלים והלאה שאתם רוצים להשקיע באמצעי תחבורה יעיל וחסכוני, אין ספק שקורקינט חשמלי הוא הבחירה הטובה ביותר. לפני שאתם בוחרים דגם ומזמינים, ריכזנו לכם בכתבה זו את הפרטים הקטנים והחשובים ביותר שצריך לבדוק רגע לפני שמקבלים את ההחלטה. 

בטיחות לפני הכל

בחרתם קורקינט שנראה לכם לעניין? מעולה, זו כבר התחלה טובה. עיצוב הוא חשוב. אך לא חשוב כמו בדיקה של המערכות שהופכות קורקינט לכלי שיוט בטוח ואלה הבלמים והצמיגים. בלמי דיסק על בסיס שמן הם הבלמים הטובים ביותר שיש וצמיגים  רחבים לגלג ישפרו את בטיחות הכלי.

אחריות היצרן

לקנות קורקינט חשמלי זה כיף וזה תמיד נחמד להתחדש בפריט חדש, אבל קורקינט חשמלי כמו כל דבר אחר, פשוט עלול להתקלקל ולהזדקק לטיפול. גורם חשוב מאוד הוא אחריות היצרן ואיפה נמצאים הסניפים שבהם ניתן לשלוח את הקורקינט לטיפול. נוחות הרוכב היא לא פחות חשובה.

הספק הסוללה

קורקינט חשמלי בעל מהירות נסיעה גבוהה יהיה מבוסס בדרך כל על סוללה של 48v. יש קורקינטים חשמליים עם סוללות חלשות יותר והם גם טובים , אך לשימוש פחות תכוף מאשר סוללה בעלת טווח נסיעה גבוה יותר.

למידותיכם הטובות

כל קורקינט יכול להיות מצוין אך לא כל קורקינט מתאים למידות שלכם. למשקל ולגובה שלנו יש השפעה עצומה על חווית הנסיעה שלנו. כל קורקינט מגיע עם מידות ידועות מראש וחשוב מאוד להעלות את נושא זה במעמד הבדיקה, בטח ובטח לפני הרכישה. 

סיכום

קורקינט חשמלי הוא כלי התניידות מצוין. יש בו אלמנטים נוספים שמשדרגים את איכות הנסיעה כמו בולמי זעזועים, מה שנקרא שיכוך חלקי או מלא. אך הם לא חשובים כמו סוללה חזקה, מידות מותאמות לרוכב ואחריות. אלמנט נוסף שכדאי לכם לשים לב הוא שלדה ביציקה אחת או מתקפלת. שלדה יצוקה היא שלדה לא מתקפלת שהיא עשויה מיציקת מתכת אחת, מה שהופך אותה לבטוחה יותר או לא קומפקטית בהכרח. היו שקולים, סעו בזהירות ותתחדשו! 

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל הכתבות החדשות עד אליכם!

דילוג לתוכן