הדרכים להעסקת מומחה זר בישראל

תוכן עניינים
מאי ניר

מאי ניר, עורכת תוכן ראשית.

כדי להבין מהם הדרכים להעסקת מומחה זר בישראל חשוב לדעת מי מוגדר כמומחה זר. אדם הנחשב כמומחה זר הוא מי שיש לו מיומנות ידע או כישורים מיוחדים ומעוניין לעבוד בהם במדינה זרה. חברות רבות מעסיקות מומחים זרים בתחומים שונים. קולינריה, היי טק, רפואה, בניה ועוד. חברה המעוניינת להעסיק מומחה זר חייבת לפעול להסדרת העסקתו על פי חוק. אחרת היא חושפת את עצמה לסנקציות שונות כדוגמת קנסות כבדים.

העסקת מומחה זר.

כדי להעסיק מומחה זר חייבים להגיש בקשה להיתר העסקה. את הבקשה יכול להגיש העובד דרך חברה ישראלית או דרך חברה זרה. ההחלטה אם לתת את האשרה מתקבלת בהתאם לשיקולי משרד הפנים ובהתאם למכסות הקיימות. בנוסף לאשרה עבור העובד עצמו ניתן להשיג אשרה עבור בני משפחתו מקרבה ראשונה. האשרות יהיו שונות בהגדרתם כיוון שעבור המומחה תידרשש אשרה מסוג ב/1 ועבור משפחתו תונפק אשרה מסוג ב/2.

קבלת אשרה להעסקת מומחה זר.

חברה המעוניינת לקבל אשרה להעסקת מומחה זר צריכה לשלם אגרה בסך של 1190 ש"ח. לאחר מכן להגיש את המסמכים הנדרשים למשרד הפנים. בינהם אישור מרשם החברות עם כל פרטי החברה, בנוסך אישור שהחבר הפעילה ואין לה אזהרת עסק חי. בנוסף לכך, יש לפרט על הצורך במומחיותו של העובד הזר ואת התרומה שלו כמומחה לארגון. לוח הזמנים להנפקת האישור משתנה ממקרה למקרה ונע בין 5-10 שבועות. למקרה דחוף ניתן לגשת למסלול המקוצר של קבלת היתר עבודה עבור 90 יום. תהליך קבלת אישור זה הינו כשבוע.

שיפור תהליכים להעסקת מומחה זר.

בכדי לייעל את תהליך האישור ולאפשר לעובד תחילת עבודה מהירה מומלץ לשכור שירותי עורך דין בנושאי משרד הפנים המתמחה בהנפקת אישורי העסקת מומחה זר. הידע בתחום דיני הגירה מסחרית לישראל יאפשרו לו להציג את כל המסמכים הנדרשים בצורה מסודרת, מלאה וקריאה. דבר שיכול לקצר את התהליך ולהגדיל את הסיכוי לקבל היתר העסקה ללא עיכובים ודרישות נוספות.

Foreign agent

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל הכתבות החדשות עד אליכם!

דילוג לתוכן