איך למצוא עבודה בהייטק ללא ניסיון – המדריך המלא

תוכן עניינים
מאי ניר

מאי ניר, עורכת תוכן ראשית.

תעשיית ההייטק בישראל הינה מהמובילות והמתקדמות בעולם. אי לכך, אנשים רבים שואפים להגיע לעבוד בחברות הייטק ולהנות מתנאים מפנקים ואתגר מקצועי רב. למרות זאת, לחלק מהאנשים מציאת העבודה הראשונה בעולם ההייטק עשויה לעיתים להיות משימה לא פשוטה. במאמר זה נסקור טיפים למציאת עבודה בהייטק ללא ניסיון.

בחירת תפקיד מתאים

תפקידים בהייטק לא חסר וישנן משרות מסוגים ותחומים שונים. חשוב לבחור את התפקיד אשר מתאים לכם ולידע המקצועי שלכם בצורה הטובה ביותר, כך שתוכלו למקסם את סיכויי הקבלה שלכם. למשל, מפתח תוכנה צעיר בתחילת דרכו יגיש מועמדות למשרות אשר מחפשות ידע בפיתוח תוכנה בשפות תוכנה אשר הוא מכיר וכך יוכל למקסם את סיכויי הקבלה שלו. 

קורות חיים מושקעים

השלב הראשון בתהליך המועמדות למשרה הינו הגשת קורות חיים. מגייסות בהייטק מקבלות עשרות ואף מאות קורות חיים לכל משרה, ולכן חשוב שקורות החיים יהיו מושקעים כך שיבלטו ביחס לשאר. חשוב לשמור על עיצוב יפה ונקי, סדר נכון וקריא של הדברים ותוכן ברמה גבוהה. יש להתמקד בכם, בידע ובניסיון הרלוונטיים שלכם למשרה ולהדגיש אותם בצורה ברורה ומספקת.

תיק עבודות

כאשר מנהל מגייס בוחן מרואיין חסר ניסיון, המדד העיקרי שבאמצעותו הוא יכול לבחון את כישוריו הינו באמצעות ראיון טכני. כאן נכנסת האפשרות לבלוט ביחס לאחרים. חשוב לבנות תיק עבודות מסודר ומקצועי, אשר יכיל מגוון פרויקטים ועבודת אשר עשיתם, הן במהלך לימודי קורס כלשהו או כלמידה עצמית בבית, וכך לספק למראיין מדד נוסף לרמת הידע שלכם ולצורה בה אתם מבצעים משימות.

שיווק עצמי

אחת מהדרכים העיקריות למציאת עבודה היא באמצעות פלטפורמות של רשתות חברתיות כמו לינקדאין אשר נועדו לחיבור חברות עם מועמדים. שיווק עצמי באמצעות פרסום פוסטים בלינקדאין אשר מציגים את עצמכם ואת סט הכישורים שלכם, צפויים להגיע למגייסים אשר יראו אותם ויצרו עמכם קשר במידה והמשרה שלהם רלוונטית עבורכם. דרך נוספת הינה באמצעות פניה ישירה למגייסים בהודעה אישית.

סיכום

במאמר זה סקרנו מספר טיפים לכניסה לעולם ההייטק ומציאת עבודה ראשונה בתחום. חשוב להתמיד בהם ולא לוותר, ועל אף שהתהליך עשוי להיות מעט ארוך ומייגע, לבסוף תמצאו עבודה. בהצלחה!

Above view of three young coworkers moving down lounge of office center

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל הכתבות החדשות עד אליכם!

דילוג לתוכן