איך להיות עורך דין בישראל?

תוכן עניינים
מאי ניר

מאי ניר, עורכת תוכן ראשית.

בדרך להיות עורך דין ישראלי? חשו שתעדו לקראת מה אתה צועד, מה המסלול שמחכה לך ומהו התהליך שעליך לעבור בדרך ליעד הנכסף – להיות עורך דין ישראלי. כדאי לדעת שישראל היא אלופת המשפטים וישנו גידול ניכר במספר הלומדים לתואר ראשון וכן לתואר שני במשפטים. 

התהליך

מהו המסלול שיש לעשות כדי להפוך לעורך דין ישראלי? המסלול מורכב משלושה חלקים.

לימודים לתואר ראשון במשפטים

הצעד הראשון בקריירה כעורך דין ישראלי הוא תואר במשפטים (תואר BLL). רק לאחר קבלת תואר זה ניתן להירשם כמתמחים בלשכת עורכי הדין וכן להתחיל בהתמחות. לימודים אלו נמשכים בדרך כלל כ-4 שנים. במהלכם ניתן להתמחות בתחומים שונים מעולם המשפטים או מתחומי התמחות נוספים. 

ההתמחות

כל אחד שרוצה להיות עורך דין ישראלי, חייב להשלים שנת התמחות במשרד עורכי דין שמאושר בלשכת עורכי הדין. התמחות הינה עבודה בשכר הנקבע באמצעות משרד עורכי הדין וכן הכשרה מקצועית בליווי של עורך דין מנוסה ממשרד זה. עורך הדין מסייע למתמחה להתמקצע ולהיכנס ברזי המקצוע. עורך הדין המנוסה והמתמחה יטפלו בתיקים, יופיעו בבית משפט ועוד שלל תפקידים הלקוחים משגרת יומו של עורך דין ישראלי.

בחינות

עם סיומה של שנת ההתמחות ניתן לגשת לבחינות הלשכה מטעם לשכת עורכי הדין. ניתן להיעזר לשם כך בקורסי הכנה המסייעים להתכונן לבחינות הלשכה ולשפר את סיכויי ההצלחה.

קבלת רישיון עריכת דין

לאחר מעבר בחינות לשכה ניתן לקבל רישיון עריכת דין ולעבוד בפועל כעורך דין ישראלי.

שילובים אפשריים בלימודי משפטים

כדאי לדעת שניתן לשלב לימודי משפטים עם מגוון של התמחויות ספציפיות אחרות: משפט מסחרי, משפט פלילי, משפט אזרחי ועוד.

כמו כן ניתן לשלב בין תואר ראשון במשפטים לתואר ראשון אחר כמו: מנהל עסקים, כלכלה, תקשורת ועוד. וכך ניתן לסיים את לימודי המשפטים על השכלה רחבה יותר.

לסיכום

בשביל  להיות עורך דין ישראלי יש לבצע תהליך המורכב משלושה חלקים: לימודים לתואר ראשון במשפטים, התמחות ובחינות. ניתן לשלב לימודים אלו במגוון התמחויות אחרות עד להגעה ליעד הנכסף – עורך דין ישראלי.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל הכתבות החדשות עד אליכם!

דילוג לתוכן